Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Sektörün Hakkımızdaki Görüşleri
 
Abdülkerim Yörükoğlu
MTA Genel Müdür Yardımcısı
Dergi ekibi çok kısa zamanda çok önemli işler yaptı. Madencilik Türkiye dergisinin sektöre tarafsız yaklaşım şekli, sektörel birliklerin dergilerini de format ve içerik olarak etkiledi ve bu yayınlar da Türkiye ve dünyadaki madencilik faaliyetleri ile ilgili haberleri daha sade, duru ve içerik olarak daha zengin vermeye başladı. Sektöre yapılan katkılardan ve harcanan emekten dolayı dergi ekibini kutlar, sektörle ilgili bilgileri tarafsız, doğru ve zengin şekilde yayınlama gayretinizin devam ederek nice yayın yıllarına ulaşmanızı dilerim.
Akın Kösetorunu
Türk Kanada Ticaret Odası Türkiye Genel Müdürü
Madencilik Türkiye, maden sektöründeki proje, yatırım ve yasal gelişmeleri yansıtan güvenilir bir haber dergisi olmanın ötesinde akademik bir referans kaynağıdır. Seçkin editörler ve saygın yazarlar tarafından hazırlanan bu dergi Türk maden sektörüne açılan aydınlık bir penceredir.
Ali Can Akpınar
Eczacıbaşı Esan Arama Direktörü
Madencilik, geniş coğrafyalara yayılan, belirli bir merkezi bulunmayan ve bu nedenle de iletişim problemlerini sürekli yaşayan bir sektördür. Madenciler doğanın içinde kendi sorunlarıyla  savaşırken iletişimini geliştirememiş, güçlü birlikler kuramamış, kendisini kamuoyuna tanıtamamış ve madenciliğin toplum için önemini de anlatamamıştır. Madencilik Türkiye dergisi sektörün bu en önemli sorununu çözmek için yola çıkan ve bu yolda önemli mesafeler kateden sektörün lider yayın organıdır. Sektörü ilgilendiren bu güncel yayının tüm seviyedeki çalışanlar için çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Daha geniş kitlelere yayılması ümidi ile başarılarının devamını dilerim.
A. Vedat Oygür
Maden Jeologları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı
Madencilik Türkiye öncesinde, madencilikle ilgili gerek ulusal gerekse uluslararası gelişmeler ve yenilikler sektörde yer alan STK'lar tarafından yayımlanan dergiler yoluyla sektöre iletiliyor idi. Madencilik Türkiye, tam anlamıyla profesyonel ve bağımsız anlayışla yayımlanan bir mesleki bilgilendirme dergisi olarak sektörde yepyeni bir çığır açmıştır. Böylece, madencilik sektörünün uzun zamandır gereksinim duyduğu bir boşluk doldurulmuştur.
Atılgan Sökmen
Türkiye Madenciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı
Madencilik Türkiye dergisi sektörümüz için son derece önemli işlevler yerine getiriyor. Öncelikle özel sektör madenciliğinin “sektör” olabilmesi için gerekli unsurlardan birisi olan periyodik yayınlar konusunda bir öncü olması Madencilik Türkiye‘yi özel kılan hususların başında gelmektedir. Özellikle sektör problemlerine tarafsız olarak yer veren ve sektörü destekleyen yayın politikası taktire şayan.
Bahadır Ergener
Atlas Copco Türkiye Kaya Delici Sarf Malzemeler Bölüm Müd.
Madencilik Türkiye dergisi, gerek içerik gerekse hem yurtiçi hem de yurtdışındaki madenler ile ilgili verdiği güncel haberler ile sektörde çok önemli bir boşluğu doldurmuştur. Günümüzde gelişen en son madencilik teknolojilerine dergide yer verilmesi, üniversite öğrencilerinden, madenlerde çalışan mühendislere, sektördeki tedarikçilerden, firma sahiplerine kadar geniş bir okuyucu kitlesine ulaşılmasını sağlamaktadır. Özellikle İngilizce yayın yapan Mining Turkey dergisi, Türkiye'nin yurtdışındaki madencilik sektörüne tanıtımına büyük katkı sağlamaktadır. Türk madencilik sektörünün bu dergilerin de desteği ile daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum.
Bayram Altıntop
Matel Hammadde Maden Hakları Müdürü
Ülkemiz madenciliği çok zor bir dönemden geçmektedir. Sektör önemli ölçüde kan kaybetmekte olup, layık olduğu önem ve değer kamuoyuna anlatılamamıştır. Çevrecilik moda gibi algılanarak doğanın madenciler tarafından tahrip edildiği kolaycılığı seçilmiştir. Bu durumdan madencilerin kısmi sorumluluğu olmakla beraber; sektörün ekonomik olarak güçlü olmaması, sahipsiz oluşu ve sesini yeterince duyuramamasının etkendir. Madencilik Türkiye dergisi sektörümüzde önemli bir boşluğu doldurmakta olup, yayınlarıyla sektörün sesi olarak madenciliğe destek vermektedir. Derginin doyurucu ve kaliteli yayın hayatının uzun yıllar boyunca başarılı bir şekilde sürmesini dileğimdir.
Bülent Şahhüseyinoğlu
Mapek Makine Yönetim Kurulu Başkanı
Kuruluşundan beri keyifle takip ettiğimiz, sektör hakkında gerçek ve güncel durumlardan haberdar olmamızı sağlayan Madencilik Türkiye dergisinin ömrünün madencilik kadar uzun ve kalıcı olmasını temenni ediyorum.
Ceren Şatırlar Balcı
Barkom Sondaj Ekipmanları Genel Müdür Yardımcısı
Madencilik Türkiye, alanında lider olmasının yanı sıra, madencilik sektörünü yakından takip edenlere güncel ve zengin içeriği ile katkı sağlıyor. Yayına çıktığı günden beri çizgisini bozmayıp, aksine kendine değer katarak ilerleyen bir yayın. Bütün yayın ekibin başarılarının devamını dilerim...
Ergun Sokulluoğlu
Sandvik Madencilik, Türkiye, Bulgaristan, Romanya Bölge Müdürü
Madencilik Türkiye dergisi, dergi ekibinin son derece titiz ve yoğun çalışmaları sonucu ortaya çıkan, içerik olarak oldukça kapsamlı ve güvenilir bir yayındır. Madencilik sektörü ile ilgili haberleri ve yenilikleri Madencilik Türkiye dergisi ile takip etmekteyiz. Ürün bilgisi, araştırma ve haberlerle donatılmış dergi, sektörümüzün gelişmesine de katkı sağlamaktadır. Madencilik Türkiye, tarafsız ve gerçekçi haber anlayışıyla profesyonel anlamda yayımcılığı temsil etmektedir. Derginin bu çizgisini her zaman koruyacağına inanarak dergi ekibine madencilik sektörüne katkılarından dolayı teşekkür ederiz.
Iain Anderson
Çayeli Bakır İşletmeleri Genel Müdürü
Madencilik Türkiye ve Mining Turkey dergileri kalifiye sektör profesyonelleri tarafından, sektörümüzle gerçek bir ilişki içerisinde hazırlanmaktadır. Bu yayınlar, sektördeki son gelişmeler, yeni ürünler ve inovatif gelişmeler hakkında kısa süre içerisinde bilgilenmemi sağlıyor. Madencilik Türkiye ve Mining Turkey dergileri Türk madencilik camiası için ana referanslardan biri olmuştur.
İsmet Kasapoğlu
TOBB Madencilik Meclisi Başkanı
Madencilikle ilgili yayınlar, uzun yıllar boyunca yayınlayıcı kurumun bir gider kalemi olarak kalmış, böyle olunca da her bir yayın farklı amaçlara hizmet etmek üzere düzenlenmiştir. Ülkemizde ilk kez Madencilik Türkiye dergisi profesyonel ve kendi kendini finanse edebilen bir yayın olarak ortaya çıkmıştır. Yerli ve yabancı haberleri, doğru ve tarafsız incelemeleri ile kendini kanıtlamış ve her geçen sayıda gücünü daha da pekiştirmiştir. Dergi yayıncılarını yürekten kutlar nice yıllar dilerim.
Melik Zafer Yıldız
Anagold Madencilik Dış İlişkiler Müdürü
Madencilik Türkiye dergisi, kurum ve kuruluş dergilerini bir tarafa bırakırsak madencilik ve yer bilimleri açısından ülkemiz adına çok önemli çalışmalara imza atmaktadır. Madencilik Türkiye, sektörde uluslararası içerikte ve zenginlikte yayın yapan, sektörün ihtiyaçlarını doğru gözlemleyen ve yeniliklere açık dinamik yapısı ile sektörümüze zenginlik getiren bir dergidir.
Muhterem Köse
Altın Madencileri Derneği Genel Koordinatörü
Madencilik Türkiye dünyada ve Türkiye’de madencilik sektöründe ne olup bitiğinin yakından izlendiği bir dergi. Yapıcı öneriler ve eleştirilerle sektörde herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Sektörde her kesim kendini  “Madencilik Türkiye” aracılığı ile özgürce ifade edebilmektedir. Dergide yer alan görüşler, öneriler, mesajlar ve araştırmalar ülkemizde madencilik kültürünün geliştirilmesinde ve paylaşılmasında önemli rol oynuyor.
Nezih Doğu
Acme Analitik Lab. Ülke Müdürü
Madencilik Türkiye dergisi, sektörümüzün nereden nereye geldiğini gösteren ve geleceğine ışık tutan bir süreli yayındır. Kendi adıma arşiv değeri olduğunu düşünüyorum!
Ramazan Yön
Demir Export Genel Müdür Yardımcısı
Madencilik Türkiye dergisi yayın hayatına başladığı günden bu yana, kamu ve sektör birliklerinden bağımsız olarak, Türk ve dünya maden ve yer bilimleri sektörlerine ilişkin yayın yapan ülkemizdeki ilk ve tek dergi olması özelliği ile öne çıkmakta, sektördeki güncel gelişmelerin meslektaşlarımız ve yerli/yabancı yatırımcılar tarafından takip edilmesinde öncü rol oynamaktadır. Madencilik camiasında çok kısa sürede önemli bir yer edinmiş olan Madencilik Türkiye dergisinin her sayısını büyük bir keyifle takip ediyorum. Böyle bir derginin hiç aksatılmadan yayın hayatını sürdürüyor olmasının Türkiye şartlarında çok kolay olmadığını bilerek, derginin hazırlanmasına emeği geçen tüm arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyor, çok kısa sürede yakalanan bu başarının devamını diliyorum.
Sabri Karahan
Dama Mühendislik Genel Müdürü
Madencilik Türkiye dergisi sektöre ciddi bir canlılık getirdi ve dünya madencilik camiasında da büyük oranda kabul gördü. Madencilik Türkiye'ye uzun ömürlü bir yayın hayatı dilerim.
Savaş Şahin
Demir Export AŞ Genel Müdürü
Madencilik Türkiye dergisi, ülkemizde bir kuruluşa ait olmadan ticari bir madencilik dergisi olarak çok önemli bir görevle ortaya çıktı. İlk çıkmaya başladığından bu yana da kendisini sürekli geliştirmeye devam etti. Bundan sonra, yurtdışındaki benzerlerinin izlediği yolları izleyerek iletişim ağını geliştirmesiyle birlikte sektördeki projeler hakkında daha ayrıntılı bilgilerin de derlenmesiyle sektöre daha da faydalı olacağına inanıyorum.
Togan Yürür
Pena Maden Satış Müdürü
Madencilik Türkiye dergisi ilk sayısından itibaren kaliteli içeriği ve madencilik sektörünü yakından takip eden güncel haberleriyle sektör içerisindeki pek çok değerli madenci gibi bizlerin de dikkatini çekmiş ve kısa zamanda hem teknik hem de sektör ile ilgili güncel haberler anlamında bizler için önemli bir başvuru kaynağı haline gelmiştir. Uluslararası yayın standartlarında çıkan Madencilik Türkiye dergisine ek olarak beraberinde gerçekleştirilen çeşitli organizasyonlar, bülten, İngilizce dergi gibi çeşitlemeler madencilik sektörüne verilen emeği göstermekte ve biz madencileri çok memnun etmektedir.
 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.