Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Petrofer Yönetim Kurulu Başkanı Taşkın, Sanayicileri Ruanda’ya Yatırım Yapmaya Davet Etti
18-07-2014
 
Bu Bir  Haberidir

Petrofer Endüstriyel Yağlar Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda TOBB Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Afrika Koordinatör Başkanı Tamer Taşkın, İzmirli sanayicilere yatırım için Ruanda’yı adres gösterdi.

Dünya Gazetesi’nde yer alan habere göre Ruanda’nın Ankara Büyükelçisi Caesar Kayızarı’yı İzmir’de ağırlayan Taşkın, misafirine kenti tanıtırken iki ülke arasındaki işbirliği imkanlarının geliştirilmesi için de çağrıda bulundu. Sanayicilere dış ticarette Ruanda fırsatını değerlendirme önerisinde bulunan Taşkın, Türkiye’den Ruanda’ya birçok kalemde ihracat yapılabileceğini belirtti.

8,2 milyon nüfusa sahip Ruanda’nın aynı zamanda Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ne ve Burundi’ye bir giriş ülkesi olduğunun da altını çizen Taşkın, şuanda tüm ihtiyaçlarını ithal eden Ruanda’nın en büyük yatırım fırsatının da ithal ettiği kalemleri ülkesinde üretebilme avantajını elinde bulundurması olduğunu açıkladı.

Taşkın, Ruanda’nın Türkiye ile ticari ilişkilerini geliştirmek istediğini, Ankara’daki büyükelçilik ve ticaret ataşeliğinin bu ülke ile iş yapmak isteyen iş adamlarına her türlü desteği sağlayacağını da sözlerine ekledi.

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Ruanda,  İzmir,  DEİK,  Petrofer,  TOBB  
 
 
 
 
Benzer Haberler
22. Marble Fuarı Kapılarını Ziyaretçilerine Açtı
22. Marble-Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, 33 ülkeden gelen katılımcılarıyla 23 Mart Çarşamba günü açılışını yaptı. İZFAŞ tarafında organize edilen 26 Mart tarihine kadar devam edecek olan…
Petrofer’in 3 Günlük Eğitim Programı İzmir’de Gerçekleştirildi
Endüstriyel yağlar ve gresler konusunda sektörün lider firmalardan Petrofer Endüstriyel Yağlar Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından 19 – 21 Aralık tarihleri arasında İzmir Wyndham Grand Oteli’nde düzenlenen etkinliğe,…
Çinkom, Meksikalı Zinc National ile Aliağa’ya Konsantre Tesisi Kuracak
Kayserili Çinkom, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından gerçekleştirilen Türkiye - Meksika İş Konseyi Toplantısı'nda, Meksikalı şirket Zinc National ile ülkemizde bir çinko konsantre tesisi kurulması…
Eldorado, Alacer ve First Quantum 3Ç Üretim Rakamları Açıklandı
Ülkemizde metalik ve değerli maden üretimi yapan yabancı şirketlerin 2013 yılı üçüncü çeyrek üretim rakamları açıklandı. Açıklanan rakamlara göre; Eldorado Gold, ülkemizdeki…
MİNEX 2013 Başlıyor
Madencilik Türkiye dergisi olarak 2 numaralı Hol'de, 2144 nolu stantta sizleri bekliyoruz.  MINEX - 5. Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı yarın başlıyor. İzmir Uluslararası Fuar Alanı'nda gerçekleştirilecek…
 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.