Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Petrofer Yönetim Kurulu Başkanı Taşkın, Sanayicileri Ruanda’ya Yatırım Yapmaya Davet Etti
18-07-2014
 
Bu Bir  Haberidir

Petrofer Endüstriyel Yağlar Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda TOBB Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Afrika Koordinatör Başkanı Tamer Taşkın, İzmirli sanayicilere yatırım için Ruanda’yı adres gösterdi.

Dünya Gazetesi’nde yer alan habere göre Ruanda’nın Ankara Büyükelçisi Caesar Kayızarı’yı İzmir’de ağırlayan Taşkın, misafirine kenti tanıtırken iki ülke arasındaki işbirliği imkanlarının geliştirilmesi için de çağrıda bulundu. Sanayicilere dış ticarette Ruanda fırsatını değerlendirme önerisinde bulunan Taşkın, Türkiye’den Ruanda’ya birçok kalemde ihracat yapılabileceğini belirtti.

8,2 milyon nüfusa sahip Ruanda’nın aynı zamanda Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ne ve Burundi’ye bir giriş ülkesi olduğunun da altını çizen Taşkın, şuanda tüm ihtiyaçlarını ithal eden Ruanda’nın en büyük yatırım fırsatının da ithal ettiği kalemleri ülkesinde üretebilme avantajını elinde bulundurması olduğunu açıkladı.

Taşkın, Ruanda’nın Türkiye ile ticari ilişkilerini geliştirmek istediğini, Ankara’daki büyükelçilik ve ticaret ataşeliğinin bu ülke ile iş yapmak isteyen iş adamlarına her türlü desteği sağlayacağını da sözlerine ekledi.

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Ruanda,  İzmir,  DEİK,  Petrofer,  TOBB  
 
 
 
 
Benzer Haberler
İsmet Kasapoğlu Yeniden TOBB Madencilik Meclisi Başkanı Seçildi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Madencilik Meclisi yeni dönem başkanını seçti. Başkanlık Divanının seçimi ve sektörün güncel sorunları ile çözüm önerilerinin müzakere edilmesi…
Petrofer’in 3 Günlük Eğitim Programı İzmir’de Gerçekleştirildi
Endüstriyel yağlar ve gresler konusunda sektörün lider firmalardan Petrofer Endüstriyel Yağlar Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından 19 – 21 Aralık tarihleri arasında İzmir Wyndham Grand Oteli’nde düzenlenen etkinliğe,…
“Türkiye'nin Yerli Maden Yükleyicisi / Talpa LH 217 Lansmanı 24 Şubatta”
Türkiye’nin ilk yerli yer altı maden yükleyicisi Talpa LH 217, İzmir’li Ersencer Mühendislik tarafından üretildi. İş makinaları sektöründe 40 yıllık tecrübeye sahip olan Ersencer Mühendislik’in,…
Çinkom, Meksikalı Zinc National ile Aliağa’ya Konsantre Tesisi Kuracak
Kayserili Çinkom, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından gerçekleştirilen Türkiye - Meksika İş Konseyi Toplantısı'nda, Meksikalı şirket Zinc National ile ülkemizde bir çinko konsantre tesisi kurulması…
Efemçukuru ve Kışladağ İçin İzinler Tamamlandı

Eldorado Gold (Ülkemizdeki iştiraki Tüprag Metal Madencilik),Türkiye’de kilometre taşı sayılan iki projesi için izin alımının olumlu sonuçlandığını duyurdu. Firma tarafından…

 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.