Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Koza Altın, Mastra Madeni'nde Üretimin Durduğu İddialarını Yalanladı
06-01-2014
 
Bu Bir  Haberidir

Koza Altın İşletmeleri AŞ, geçtiğimiz hafta sonunda bazı yayın kuruluşlarınca yayınlanan "Mastra Altın Madeni'nde Üretim Durdu" haberlerine yanıt verdi. İddiaları borsaya yaptığı açıklama ile yalanlayan şirketin açıklamasında şu bilgiler yer aldı:

"Bazı basın organlarında yer alan haber ve yorumlarda şirketimizin Mastra madeninde üretimin durdurulduğuna ilişkin gerçeği yansıtmayan haberlere yer verilmiştir.  

Haberde belirtildiği gibi "4 metrekare büyüklüğündeki galeri girişi" orman arazisindedir.  Orman izni süre uzatımı için zamanında müracaat edilmiş halen cevap gelmemiştir. 27.12.2013 tarihinde Maden İşleri Genel Müdürlüğü (MİGEM) maden galeri girişinin orman izni gelmemiş alanda olması sebebi ile kullanılmaması talimatı göndermiştir. 

Orman iznimiz için süre  uzatılması talebimize henüz cevap gelmediği ve bunun da zaman alacağı öngörüldüğünden, Şirketimiz tarafından izinli olan bölgemizde başka bir galeri girişi açılmıştır. Üretim faaliyetimiz yeni ve izinli bölgedeki galerimizden yapılmaktadır.

Mastra madenimizde MİGEM'in yukarıda anılan işlemi nedeniyle üretimin durdurulması veya ara verilmesi sözkonusu olmadığı için kamuya açıklama yapılması gereği ortaya çıkmamıştır. 

Yine aynı haberde yer alan vergi incelemesi, bizim gibi kurumsal şirketler için olağan bir uygulamadır ve Maliye Bakanlığımız yasalardaki görevini yerine getiren saygın bir kurumdur. İddia edildiği gibi Maliye Bakanlığımız bir cezalandırma müessesi değildir. 

Kamuoyuna saygıyla duyururuz..."

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Gümüşhane,  Mastra,  Koza Altın,  Altın  
 
 
 
 
Benzer Haberler
Koza Altın Mastra’da Üretim Faaliyetlerine Yeniden Başlıyor
Koza Altın İşletmeleri alınan izinlerin ardından Mastra Altın Madeni’nde üretim faaliyetlerine yeniden başlanacağını duyurdu. Şirketin KAP’a yaptığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Şirketimiz 18.11.2016…
Koza’nın Mastra İşletmesi’nde Yer Altı Cevher Üretimi Durduruldu
Koza Altın İşletmeleri’nin Mastra Altın Madeni’nde yer altı patlatma faaliyetleri için alınacak iznin süresinin dolması, izin süresi dolmadan önce yapılan başvurunun da tamamlanamaması nedeniyle yer altı cevher…
Koza Altın Işletmeleri, Mastra'daki İşletmesini Durdurma Kararı Aldı
Koza Altın İşletmeleri AŞ Mastra Altın Madeni'ni kapatma kararı aldı. Şirketin KAP'a yaptığı açıklama şu şekilde: Maden sektöründe yaşanan kısıtlamalar ve uygulamalar sebebi ile şirket bütçe ve kar dağıtım…
Koza Altın, 2013 Yılı Üçüncü Çeyrek Faaliyet Raporunu Açıkladı
Koza Altın İşletmeleri tarafından yayınlanan 2013 yılı üçüncü çeyrek (ilk dokuz aylık) faaliyet raporuna göre şirket, ilk dokuz ayda 242.459 ons altın üreterek 662,6 milyon TL gelir elde etti. 2012 yılın…
Koza ve Park Elektrik’in 1Ç Karlarında Düşüş Yaşandı
Borsa İstanbul’da Madencilik Endeksi altında işlem görmekte olan Koza Altın İşletmeleri ve Park Elektrik, 2013 yılı 1. Çeyrekte beklentilerin altında kar açıkladılar. BİST’e yapılan açıklamaya göre…
 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.