Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Başbakan Erdoğan'dan Özel Sektöre Satılan Sahalar İle İlgili Önemli Açıklamalar
28-09-2012
 
Bu Bir  Haberidir

Dün akşam özel bir televizyon kanalına konuk olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, madencilikle ilgili olarak gündemde olmayan bir konuya da dikkat çekti. 

TRT Haber'in haberine göre Erdoğan, özel sektöre yapılan maden sahası satışlarıyla ilgili olarak, "Şu anda bir süreç daha başlattım. Kamudan kamuya gayrimenkul satışları serbesttir ama kamudan özele gayrimenkul satışlarını bizzat kurduğum bir ekiple kontrol altına aldım. Örneğin özel sektöre madenler veriliyor. Baktım ki rakamlar çok çok ucuz, basit. Şimdi bu ekip buralarda ekspertiz çıkaracak. Ondan sonra da burada olması gereken rakam şu olmalı. Eğer öyle bir rakamı verebiliyorsa girsinler ihaleye alsınlar, veremiyorsa kusura bakmasınlar." dedi. 

Erdoğan "Bunlar bizim cari açık denilen olayımızda da çok ciddi, olumlu, artı değerler katacak." şeklinde konuşurken, süreçle ilgili olarak ise  "İncelemeler biraz zaman alıyor ama bu ekip belki artacak bunları yakın takibe almak suretiyle buralardan çok ciddi imkanların geleceğini görüyoruz." açıklamasında bulundu.

Özellikle altın, bakır, manganez gibi değerli madenlerin çok kolay şekilde elden çıkarıldığını belirten Başbakan Erdoğan, "Buralardan da çok farklı imkanları, ülkemizdeki farklı bildiğimiz yerlerde şu anda kullanıyorlar. Bunlar üzücü şeyler. İsim vermeye gerek yok ama işin üzerine kararlılıkla gideceğiz." diyerek bu konuda çalışmalar yapılacağına işaret etti.

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Recep Tayyip Erdoğan,  Altın,  Bakır,  Manganez  
 
 
 
 
Benzer Haberler
Alacer, Çöpler Bölgesindeki Yeni Keşiflerini Duyurdu
Alacer Gold, Yakuplu Güneydoğu, Yakuplu Doğu, Yakuplu Kuzey ve Bayramdere’yi de içeren Çöpler bölgesindeki arama faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen sondaj çalışmalarının sonuçlarını…
Pilot Gold, Valley Porfirisi Metalürjik Programı Sonuçlarını Açıkladı
Pilot Gold, TV Tower Projesi’nin Valley porfiri bölümüne ait metalürjik sonuçları açıkladı. Bölgedeki mineralizasyondan altın ve bakırın kazanımını test etmek amacıyla uygulanan metalürjik programın…
Küresel Altın, Bakır ve Demir Üretiminde Önemli Düşüş
SNL Metals & Mining tarafından açıklanan rapora göre, yılın ilk çeyreğinde küresel altın, bakır ve demir cevheri üretiminde, bir önceki çeyreğe göre önemli miktarda düşüş yaşandı.…
Lidya ve Alacer 16 Sahada Daha Ortak Oldu

Çalık Holding iştiraki Lidya Madencilik ile Kanada - Avustralya ortaklığı olan Alacer Gold Şirketi arasında 2009 yılında başlayan ortaklık, yapılan yeni anlaşmalar ile daha da pekişti. Erzincan’ın…

Arjantin’e Çinli Bakır Rafinerisi

Güney Amerika’nın önemli ülkelerinden biri olan Arjantin, Çinli yatırımcılar ile 750 milyon USD’lik bir bakır rafineri inşaatı ile ilgili müzakerelerde bulunuyor. Projenin…

 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.