Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Başbakan Erdoğan'dan Özel Sektöre Satılan Sahalar İle İlgili Önemli Açıklamalar
28-09-2012
 
Bu Bir  Haberidir

Dün akşam özel bir televizyon kanalına konuk olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, madencilikle ilgili olarak gündemde olmayan bir konuya da dikkat çekti. 

TRT Haber'in haberine göre Erdoğan, özel sektöre yapılan maden sahası satışlarıyla ilgili olarak, "Şu anda bir süreç daha başlattım. Kamudan kamuya gayrimenkul satışları serbesttir ama kamudan özele gayrimenkul satışlarını bizzat kurduğum bir ekiple kontrol altına aldım. Örneğin özel sektöre madenler veriliyor. Baktım ki rakamlar çok çok ucuz, basit. Şimdi bu ekip buralarda ekspertiz çıkaracak. Ondan sonra da burada olması gereken rakam şu olmalı. Eğer öyle bir rakamı verebiliyorsa girsinler ihaleye alsınlar, veremiyorsa kusura bakmasınlar." dedi. 

Erdoğan "Bunlar bizim cari açık denilen olayımızda da çok ciddi, olumlu, artı değerler katacak." şeklinde konuşurken, süreçle ilgili olarak ise  "İncelemeler biraz zaman alıyor ama bu ekip belki artacak bunları yakın takibe almak suretiyle buralardan çok ciddi imkanların geleceğini görüyoruz." açıklamasında bulundu.

Özellikle altın, bakır, manganez gibi değerli madenlerin çok kolay şekilde elden çıkarıldığını belirten Başbakan Erdoğan, "Buralardan da çok farklı imkanları, ülkemizdeki farklı bildiğimiz yerlerde şu anda kullanıyorlar. Bunlar üzücü şeyler. İsim vermeye gerek yok ama işin üzerine kararlılıkla gideceğiz." diyerek bu konuda çalışmalar yapılacağına işaret etti.

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Recep Tayyip Erdoğan,  Altın,  Bakır,  Manganez  
 
 
 
 
Benzer Haberler
Medyada Yer Alan Haberlere Koza’dan Açıklama Geldi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta sonu Karadeniz'de gerçekleştirdiği bir konuşmada isim vermeden Koza Grubu'nu eleştirdiği iddia edildi. Bazı yayın kuruluşlarınca, Başbakan Erdoğan’ın konuşmasında…
Çöpler'de Aramalar Yeni Keşiflerle Sonuçlanıyor
Alacer Gold, arama programlarında elde edilen son sonuçları açıkladı. Şirketin açıklamalarına göre hali hazırda işletilen Çöpler Altın Madeni’nde rezervin önemli derecede genişleme potansiyeli…
Rio Tinto ve Ivanhoe, Oyu Tolgoi Projesi İçin Hükümetle Anlaşmaya Çalışıyor
Dünyanın en önemli bakır - altın yataklarından biri olan OyuTolgoi’nin sahipleri Rio Tinto ve Ivanhoe Mines, Eylül ayı sonunda bir Moğolistan Hükümeti temsilcisinden, Oyu Tolgoi Yatırım Anlaşması’nda yapılabilecek…
Nesko’ya Çanakkale’de ÇED Olumlu Kararı

Çanakkale ili Yenice ilçesinde, Nesko Madencilik şirketine ait “Bakır - Çinko - Kurşun Zenginleştirme Tesisi ve Atık Depolama Alanı” projesi ile ilgili olarak hazırlanan Çevresel…

Yabancı Sermayeli Maden Şirketlerinin İkinci Çeyrek Durumları

Temmuz ve Ağustos ayları, özellikle borsaya kote olan şirketlerin ikinci çeyrek finansal ve operasyonel durumlarını açıkladıkları aylardır. Ülkemizde de keşif, geliştirme ve işletme…

 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.