Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Madencilik Faaliyetleri ile Bozulan Arazilerin Doğaya Yeniden Kazandırılması Yönetmeliğinde Değişiklik
28-09-2012
 
Bu Bir  Haberidir

Madencilik Faaliyetleri ile Bozulan Arazilerin Doğaya Yeniden Kazandırılması Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

28 Eylül 2012 CUMA

Resmî Gazete

Sayı : 28425

 

YÖNETMELİK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından:

MADENCİLİK FAALİYETLERİ İLE BOZULAN ARAZİLERİN DOĞAYA

YENİDEN KAZANDIRILMASI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 - 23/1/2010 tarihli ve 27471 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Madencilik Faaliyetleri ile Bozulan Arazilerin Doğaya Yeniden Kazandırılması Yönetmeliğinin 2 nci maddesinde geçen "17/7/2008 tarihli ve 26939 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği kapsamı dışında olan madencilik faaliyetleri" ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 2 - Aynı Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) ve (i) bentleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"b) Bakanlık: Çevre ve Şehircilik Bakanlığını,"

"i) İlgili çevre ve şehircilik il müdürlüğü: İşletmenin bulunduğu ildeki çevre ve şehircilik il müdürlüğünü,"

MADDE 3 - Aynı Yönetmeliğin 6 ncı maddesi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 4 - Aynı Yönetmeliğin 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (i) bendinde geçen "Tarım ve Köyişleri Bakanlığının" ibaresi "Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının" şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 5 - Aynı Yönetmeliğin 9 uncu maddesinin dördüncü fıkrasında geçen "Tarım ve Köyişleri Bakanlığı" ibaresi "Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı" şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 6 - Aynı Yönetmeliğin 16 ncı maddesinde geçen "Çevre ve Orman Bakanı" ibaresi "Çevre ve Şehircilik Bakanı" şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 7 - Aynı Yönetmelikte geçen "il çevre ve orman müdürlüğü" ibareleri "çevre ve şehircilik il müdürlüğü", "il çevre ve orman müdürlüğüne" ibareleri "çevre ve şehircilik il müdürlüğüne", "il çevre ve orman müdürlüğünce" ibareleri "çevre ve şehircilik il müdürlüğünce", "il çevre ve orman müdürlüğünün" ibareleri "çevre ve şehircilik il müdürlüğünün" şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 8 - Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 9 - Bu Yönetmelik hükümlerini Çevre ve Şehircilik Bakanı yürütür.

Yönetmeliğin Yayımlandığı Resmî Gazete'nin

Tarihi

Sayısı

23/1/2010

27471

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,  Resmi Gazete  
 
 
 
 
Benzer Haberler
Yerbilimleri Veri ve Karot Bilgi Bankası Yönetmeliği Resmi Gazete’de Yayınlanarak Yürürlüğe Girdi
Maden arama ve üretiminde bilgiye ulaşımını kolaylaştırmak ve kaynakların daha etkin kullanılmasını sağlamak amacıyla Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan Türkiye Yerbilimleri Veri ve…
Koza Altın, Kaymaz Altın Madeninde Faaliyetlerini Durdurdu
Koza Altın İşletmeleri, Kaymaz Altın Madeninde üretimin durdurulduğunu açıkladı. Şirket ayrıca Himmetdede ve Kaymaz Altın Madenleri için geçici faaliyet belgesinin verilmediği gerekçesiyle de İdare Mahkemesi’ne…
Yaşanan Bir Sorun Nedeniyle E-Çevre İzinleri Uygulaması Durdu
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın “e-çevre izinleri” uygulamasının, internet sunucusunda yaşanan teknik bir sorun nedeniyle durduğu öğrenildi. Yaşanan bu gelişme üzerine TMMOB Çevre Mühendisleri…
Aldridge, Yenipazar Projesi İçin ÇED Raporunu Tamamladı
2013 yılının Haziran ayında, Yozgat’ta yer alan Yenipazar Polimetalik VMS Projesi’nin haklarının % 100’üne sahip olduğunu açıklayan Aldridge Minerals, Yenipazar Projesi için ÇED (Çevresel Etki…
Maden Atıklarının Düzenli Depolanmasına İlişkin Genelge Yayınlandı

26.03.2010 tarih ve 27533 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Atıkların Düzenli Depolanması Yönetmeliği kapsamında değerlendirilen taş ocağı faaliyetleri ile…

 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.