Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Netcad - MOTAY Çalıştayı Tamamlandı
18-04-2012
 
Bu Bir  Haberidir

Netcad, Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) ve Hacettepe Üniversitesi işbirliğinde organize edilen Madencilik Otomasyon ve Tasarım Yazılımı (MOTAY) Çalıştayı, 18 Nisan’da TKİ Genel Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Madencilik sektöründen ilgili kamu kuruluşları, üniversite ve özel sektör temsilcilerinin ilgi gösterdiği etkinlik, Netpro/Mine Projesi kapsamında, projenin sonuç aşamasının değerlendirilmesi ve kullanıcıların bir araya gelerek deneyimlerini paylaşmalarını sağlamak amacıyla düzenlendi.

TÜBİTAK KAMAG Daire Başkanı Mustafa Ay, HÜ Maden Mühendisliği Bölümü Maden İletme ABD Başkanı Prof. Dr. Bahtiyar Ünver, Netcad Genel Müdürü Serdar Ak ve TKİ Etüt Proje ve Tesis Daire Başkanı Mustafa Özdingiş tarafından gerçekleştirilen açılış konuşmaları ile başlayan etkinlik, yurt genelindeki TKİ İşletmelerinden gelen yetkililer tarafından yer altı ve açık ocak rezerv kestirimi konusunda sunumlar gerçekleştirildi. Netcad teknik uzmanları tarafından gerçekleştirilen paralel oturumlarda ise Netpro/Mine’ın yetenekleri sergilendi.

Dergimizin 14. sayısında detaylı bir incelemesinin yer aldığı Netpro/Mine Projesi kapsamında düzenlenen MOTAY Çalıştayı’nda yer alan TKİ sunumları şu şekilde gerçekleşti:

TKI Genel Müdürlüğü - “Netpro/Mine Yazılımı Uygulama Test Sonuçları”

Ege Linyitleri İşletmesi Müessesesi -  Soma - “Yer Altı Ocak Tasarımı”

Garp Linyitleri İşletmesi Müessesesi - Tunçbilek - “Yer Altı Ocak Tasarımı”

Seyitömer Linyit İşletmesi Müessesesi - “Açık Ocak Tasarımı”

Güney Ege Linyit İşletmesi Müessesesi - Yatağan - “Açık Ocak Tasarımı”

Netcad standında gerçekleştirilen Netcad sunumları ise “Yer Altı, Açık Ocak, Rezerv Kestirimi, Jeoistatistik” konularında gerçekleştirildi.

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Türkiye,  Ankara,  Netcad,  
 
 
 
 
Benzer Haberler
SGS Ankara, Numune Hazırlama ve Analiz Laboratuvarı Hizmete Açıldı
SGS, Ankara’da açılışını gerçekleştirdiği maden ve jeokimya numune hazırlama ve analiz laboratuvarı ile Türkiye’deki maden araştırmalarına olan desteğini pekiştiriyor. Şirket, sanayinin temel hammaddesi olan…
Nurol Holding Altın ve Gümüş Üretecek
İnşaat, savunma sanayi, turizm ve hizmet sektörlerinde, gerek ülkemizde gerekse yurt dışında faaliyet gösteren Nurol Holding, değerli metal madenciliği yapmak üzere kolları sıvadı. Kendi bünyesinde hali hazırda agrega…
65. Türkiye Jeoloji Kurultayı Başladı
1947 yılından beri her yıl aralıksız olarak düzenlenen ve bu yıl 65.’si gerçekleştirilen Türkiye Jeoloji Kurultayı, ulusal ve uluslararası katılımla ve büyük bir coşku ile başladı. TMMOB Jeoloji Mühendisleri…
Netcad'ten Motay Çalıştayı
Madencilik sektöründen ilgili kamu kurumları, üniversite ve özel sektör temsilcileri Madencilik Otomasyon ve Tasarım Yazılımı – MOTAY Çalıştayı’nda bir araya geliyor. Çalıştay, 18 Nisan tarihinde…
JeoDijital, Leapfrog Türkiye Distribütörü ve Çözüm Ortağı Oldu
Üç boyutlu (3B) jeolojik modelleme yazılımı Leapfrog’un geliştiricisi Yeni Zelandalı Şirket Aranz Geo Limited, Türkiye’deki distribütörünün, Şubat 2012’den itibaren JeoDijital Bilişim Teknoloji…
 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.