Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Kensan Makina, Ürün Çeşitliliği ve Kalitesiyle Sektördeki Gücünü Her Geçen Gün Arttırıyor
17-07-2018
 

Kaliteli sağlam makinalar yapmayı ve dürüst çalışmayı kendisine ilke edinmiş olan Kensan Makina, toplam kalite anlayışına sadık kalarak ve konusunda sürekli araştırma, geliştirme, kalite standartlarına uyarak sektöründeki seçkin bir isme sahip olma yolunda hızla ilerliyor. Firma, bütün faaliyetlerini profesyonelce yapıp; hizmet esnasında ve sonrasında müşterilerini zor durumda bırakmayacak şekilde tüm enerjisi ile çalışmalarına devam ediyor.

Kensan Makina, kaliteden ödün vermeden, teknolojinin sağlamış olduğu bütün imkanları kullanarak, güvenliği hiçbir zaman elden bırakmamak şartıyla kaliteli ve uzman personeliyle maden makinaları pazarında üst sıralarda yer alıyor. Kensan Makine kurucusu Kenan Döker firmasının sektördeki amacını belirtirken, “Türkiye ve dünyada hiçbir olumsuzluğun düşünülmediği, müşteri ilişkilerinin en üst düzeyde tutulduğu, Ar-Ge çalışmalarının sürekli devam ettiği, gelişime açık, teknolojiyi yakından takip eden, çalışan personeline her türlü maddi ve manevi desteği veren, onların değerini bilen, mühendislik hizmetlerinin üst düzeyde tutulduğu bir firma akla getirerek, firmanın hak ettiği noktaya ulaşmasını sağlamak olduğu” ifadeleri kullanıyor.

Geniş ürün grubuyla kırma eleme tesislerinin ihtiyacı olan makinelerin imalatını gerçekleştiren Kensan Makina, üretimini sağladığı komple tesisleri şu şekilde sıralıyor:

 • 90’lık sabit kırma eleme tesisi
 • 90’lık seyyar kırma eleme tesisi
 • 110’luk sabit kırma eleme tesisi
 • 110’luk seyyar kırma eleme tesisi
 • 130’luk sabit kırma eleme tesisi
 • 130’luk seyyar kırma eleme tesisi
 • Mekanik stabilizasyon tesisi
 • Seyyar yıkama eleme tesisi
 • Sabit yıkama eleme tesisi
 • Sabit eleme stoklama tesisi
 • Mıcır yıkama
 • Seyyar primer kırıcılar

Kensan Makina, gerçekleştirdiği yenilikçi çalışmalarla da sektörde adından söz ettiriyor. Firma, geniş ürün yelpazesi yanında yakın zamanda KC serisi bronz yataklı konik kırıcıları da ürünlerinin arasına koymayı başardı.

Uzun yıllardır yurt dışındaki maden ocaklarının vazgeçilmezi ve tek tercihi olan konik kırıcılar yüksek ilk yatırım maliyetinden dolayı ülkemizde fazla yaygınlaşmamıştı. Ülkemizde konik kırıcıların yerini ilk yatırım maliyeti daha düşük fakat işletme, bakım ve döküm maliyetleri daha yüksek olan darbeli kırıcıların tercih edildiğini bilinirken Kensan Makine, sektördeki bu eksikliğe bir çözüm olabilmek adına çalışmalara başlayıp üç yıl süren proje ve imalatın ardından iki yıl süren sahadaki test ve denemelerin sonrasında piyasaya sürülebilir bir ürün ortaya çıkardı.

Avrupa’da ve dünyada bu avantajlarından dolayı uzun yıllardır tercih sebebi olan konik kırıcıların son yıllarda ülkemizde de önemi anlaşılmış, konik kırıcı üreten yerli firmalar sayesinde de bu makineler daha uygun fiyatlarla alınabilir ve tercih edilebilir duruma gelmişti.

Kensan Makine’nin ürünleriyle ilgili en önemli hedefi; ilerleyen yıllarda oluşacak ihtiyaç ve talep doğrultusunda ürün çeşitlerini arttırmak, madencilik sektöründe alanında ilk akla gelen firma olmak. 

kensan.com.tr

 
 
 
 
 
 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.