Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Lapseki ve İvrindi Projelerinde DAMA Mühendislik İmzası...
11-06-2018
 
Bu Bir  Haberidir

Maden arama, işletme ve cevher hazırlama alanlarında yurt içi ve yurt dışında yerli ve yabancı müşterilerine 13 yıldır hizmet veren DAMA Mühendislik, son dönemde ülkemizde faaliyete geçen önemli altın madeni projelerindeki çalışmaları ile göz dolduruyor. Şirket; uluslararası standartlara uygun şekilde en son teknolojiler ile donatılmış olan üretimdeki Lapseki Altın Madeni ve yakın gelecekte üretime geçmeye hazırlanan İvrindi Altın Madeni projelerinin önemli aşamalarına imza attı.

Uluslararası standartlarda, tarafsız mühendislik ve danışmanlık hizmetleri vermek üzere kurulan DAMA Mühendislik edinilen bilgilere göre; Lapseki Projesi'de teknik danışmanlık, scoping (kapsam) çalışması, nihai kaynak çalışması ve ADR EPCM çalışmalarını yürüttü. Şirket aynı zamanda inşaat çalışmaları hızla devam eden İvrindi Projesi'nde de arama dönemi danışmanlığı, ara ve QP onaylı nihai kaynak çalışmaları, cevher hazırlama test çalışmaları süpervizyonu, muhtelif scoping çalışmaları, proje finansmanı için Dünya Bankası ve EBRD’ye sunulan fizibilite raporu çalışmalarını gerçekleştirdi. DAMA halen İvrindi Projesi’nin ADR tesisinin Turn-key yapım çalışmalarını yürütüyor. Diğer taraftan 2017 yılında başarıyla bitirilen bir diğer altın projesinin de İnlice olduğu öğrenildi.

Düşüncelerini aldığımız DAMA Mühendislik şirketinin kurucusu olan ve bu yıl meslekte 50. yılını tamamlayan Maden Yüksek Mühendisi Sabri Karahan konuyla ilgili olarak şu sözleri sarf etti;

“DAMA Mühendislik, bünyesindeki jeoloji, maden ve proses konularındada uzman kadrosu ile uluslararası banka ve borsalarca tanınırlık konusunda önemli hamleler yapmış olmaktan gurur duymaktadır. Bu konuda bize güvenen ve hepsi de yüksek profilli olan projelerini emanet eden değerli müşterilerimize sonsuz teşekkürler ederiz.  Halen uzman kadromuzda olan iki QP ve iki PE statüsündeki mühendislerimiz ile banka ve borsalarca kabul gören, fizibilite dahil her tür teknik rapor yanında, mühendislik, tedarik ve proje yönetimini (EPCM) başarıyla gerçekleştiriyoruz”. 

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

 
 
 
 
 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.