Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

65. Türkiye Jeoloji Kurultayı Başladı
02-04-2012
 
Bu Bir  Haberidir

1947 yılından beri her yıl aralıksız olarak düzenlenen ve bu yıl 65.’si gerçekleştirilen Türkiye Jeoloji Kurultayı, ulusal ve uluslararası katılımla ve büyük bir coşku ile başladı. TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odasının düzenlediği Kurultay, 02 - 06 Nisan 2012 tarihleri arasında Ankara‘da MTA Genel Müdürlüğü Kültür Sitesi`nde devam edecek.

Kurultay Düzenleme Kurulu Başkanı Reşat Ulusay’ın açılış konuşması ile başlayan Kurultay sırasıyla JMO Başkanı Dündar Çağlan, Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Başkanı Yaşar Bahçeci, MİGEM Genel Müdürü Mehmet Hamdi Yıldırım, TPAO Genel Müdürü Mehmet Uysal, MTA Genel Müdürü Mehmet Üzer, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın konuşmaları ile devam etti.

Açılış konuşması yapan tüm yetkililer tarafından jeoloji mühendislerinin özellikle yer altı kaynakları konusundaki önemine vurgu yapılırken, son yıllarda gerçekleştirilen düzenlemelerle ve ilerleyen yıllarda gerçekleştirilecek yeni atılımlarla bu mesleğin olması gerektiği yere geleceği belirtildi.

Açılış konuşmalarının ardından bilimsel oturumlara geçilerek jeolojinin farklı alt dallarına ait konularda son gelişmeler katılımcılar ile paylaşılmaya başlandı. 6 Nisan Cuma gününe kadar devam edecek Türkiye Jeoloji Kurultayı, dergimizin de bir stant ile yer aldığı sergi alanı ile destekleniyor.

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Türkiye,  Ankara,  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı,  Jeoloji Mühendisleri Odası,  
 
 
 
 
Benzer Haberler
Oda ve Sendikalar Bor'daki Yasa Değişikliğine Karşı Birleşti
Geçtiğimiz haftalarda Bakanlar Kurulu'nda görüşülen ve devlet tarafından hizmet alımı yoluyla bor ürünlerinin özel şirketlere ürettirilmesini öngören kanun değişikliğine…
Nurol Holding Altın ve Gümüş Üretecek
İnşaat, savunma sanayi, turizm ve hizmet sektörlerinde, gerek ülkemizde gerekse yurt dışında faaliyet gösteren Nurol Holding, değerli metal madenciliği yapmak üzere kolları sıvadı. Kendi bünyesinde hali hazırda agrega…
Orhan Yılmaz: Sivrihisar’da Yılda 1 Milyar USD Kar Elde Edeceğiz
Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) Ankara Şubesi tarafından gerçekleştirilen Mart ayı kahvaltılı toplantısı, 25 Mart Pazar günü Ankara'da gerçekleştirildi. Toplantının konukları; MİGEM Genel Müdürü…
Devlet Bor Madenlerini Özel Sektöre de Ürettirebilecek
2840 Sayılı Kanun ile üretim hakkının devlete bağlı kuruluşların elinde bulunduğu madenlerin, özel sektör tarafından da üretilebilmesinin önü açılıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız…
Enerji Bakanlığı En Fazla Yatırımı Petrol ve Madencilik İçin Yaptı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, 2011 yılında gerçekleştirilen yatırım harcamalarını açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 2011 yılında en fazla yatırımı 710.339.000 TL ile TPAO yaptı.…
 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.