Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Öksüt Madencilik Genel Müdürü Alper Sezener’in Edebiyat Dünyasına Yeni Armağanı
26-03-2018
 
Bu Bir  Haberidir

Ülkemizin sıradaki altın madeni işletmelerinden birisini hayata geçirmek için çalışmalarını sürdüren Öksüt Madencilik’in Genel Müdürü Dr. Alper Sezener madencilik faaliyetlerinin yanı sıra edebiyat dünyası ile de oldukça ilgili. Daha önce sektörel yayını “Paydaşlar ve Küçük Gruplarla İlişkiler” isimli el kitabı ile tanıdığımız Sezener aslında Çağdaş Türk Edebiyatı’nın yakından tanıdığı bir isim. Sezener geçmişte kaleme aldığı “Üç Buçuk”, “Karakter Avcısı”, “Aşkın ve Ölümün Uzağında”, “J. ya da Yaşamın Saçmalığı”, “Postmodernizm ve Antropoloji” gibi edebiyat eserlerine geçtiğimiz aylarda bir yenisini daha ekledi: “Büyülü Öyküler”

İnsan ruhunun bilinmez, karanlık yanlarına doğru bir seyahat olarak tanımlanan bu kitaptaki öyküler Doğu-Uzakdoğu mitoloji ve efsanelerinin harmanlandığı kurmaca serüvenleri işliyor. Öyküler arasında göndermeler ve bağlantıların bulunduğu kitaptaki kahramanlar, düş ve gerçek arasında içsel bir serüven yaşamaktadırlar. Ayrıca, her öyküde mitolojik veyahut efsanevi bir hayvan bulunmaktadır ve bu hayvanlar genelde efsunlu canlılar olarak öykü karakterleri ile diyalog içindedirler ve öykülerin akışında önemli rol oynarlar. Her öykünün “insanı insan yapan duygular ile gerçeklikteki karşılıkları” hakkında bir alt mesajı bulunmaktadır.

Alper Sezener, öykülerinde fantastik edebiyatın imkânlarını ustaca kullanarak, on öyküden oluşan Büyülü Öyküler kitabında, bir yanı evrenselliğe de uzanan karakter ve mekân seçimleriyle temel konulara odaklanıyor.

Alper Sezener’in bu en yeni eserine sahip olmak için D&R, KitapYurdu, NadirKitap, GittiGidiyor gibi online mağazaları ziyaret edebilirsiniz.

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

 
 
 
 
 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.