Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

TKİ'de Üst Düzey Devir Teslim Gerçekleşti
05-06-2017
 
Bu Bir  Haberidir

Türkiye Kömür İşletmeleri'nde (TKİ) Genel Müdür Mustafa Aktaş görevinden ayrılırken yerine Ömer Bayrak getirildi.31 Mayıs tarihinde TKİ Genel Müdürlük binasından gerçekleştirilen devir teslim töreninde Aktaş yerini Bayrak'a teslim etti.

Bayrak'ın konuyla ilgili olarak yaptığı açıklama şu şekilde: "Sayın Bakanımız Dr. Berat Albayrak’ın olurları ile TKİ Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevime 31.05.2017 tarihi itibariyle başlamış bulunmaktayım. Bu göreve beni layık gören Sayın Bakanımız ve Müsteşarımıza saygı ve şükranlarımı sunuyor, bu görevin kurumumuza ve şahsıma hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

1990 yılında Şırnak’ta maden mühendisi olarak başlamış olduğum çalışma hayatıma, 17 yıllık aradan sonra Genel Müdür olarak dönmenin gururu ve sevincini yaşamaktayım.

Sayın Bakanımız, göreve geldiği ilk günden beri yerli kömürden enerji üretiminin önemini vurgulamış, kömür madenciliği ve kömürden elektrik üretimine tam desteklerinin olduğunu belirtmişlerdir.

Hükümetimizin ve Bakanlığımızın politikası doğrultusunda tek yerli fosil kaynağımız olan kömürlerimizi ülke ekonomisine kazandırmak için, tüm personelin benimle aynı görev anlayışı ve çalışma heyecanıyla, ekip ruhu içerisinde çalışmaya devam edeceğine, yürekten inanıyorum.

Bana verilen bu önemli görevi, üstün vazife şuuru ve anlayışı içerisinde Genel Müdürlüğümüz Personeli ile birlikte en iyi şekilde yürüteceğimize inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, merkez ve taşra teşkilatımızda görev yapan mesai arkadaşlarıma sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Ömer Bayrak,  Mustafa Aktaş,  Tki  
 
 
 
 
Benzer Haberler
Soma’ya 900 Milyon Dolarlık Yatırım
Kolin İnşaat’ın bünyesinde faaliyet gösteren Hidro-Gen Enerji, rödovans ihalesini kazandığı Soma - Deniş kömür sahasına kuracağı termik santral için lisans başvurusu yaptı. 2012 Ağustos ayında yapılan…
Bingöl-Karlıova Kömür Sahası İhalesini Aksa Kazandı
Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ)’ne ait, Bingöl - Karlıova`da yer alan 88.662.000 ton linyit kömürü rezervine sahip olan 3167 hektarlık alanın işletme hakkını Aksa Enerji AŞ kazandı. Aksa Enerji, ihalesini…
Kömürden Elektrik Üretiminin Payı % 23’ten % 30’a Çıkartılacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Bursa - Keles Linyit Sahası’nda ‘’Termik Santral Kurma Şartlı Rödovans İhalesi’’ sözleşme imza töreninde yaptığı açıklamada, şuan ülke…
Maden Kenti Sivas Zirvesi II Değerlendirmesi
Yer altı kaynakları açısından Türkiye’nin önemli illeri arasında yer alan Sivas, ilki beş yıl önce gerçekleştirilen Maden Kenti Sivas Zirvesi’nin ikincisine ev sahipliği yapıyor. 18 Nisan’da başlayan…
TKİ’nin Yeni Yöneticisi Mustafa Aktaş Oldu

Türkiye Kömür İşletmeleri (Tki) Kurumu Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına, aynı kurumda daha önce Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu…

 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.