Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Zenit Madencilik, Kızıltepe Madeninde İlk ‘Dore’yi Döktü
27-03-2017
 

Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren arama şirketi Ariana Resources, ortağı olduğu Zenit Madencilik şirketi tarafından Kızıltepe Madeni’nde ilk dorenin dökümünün gerçekleştirildiğini duyurdu.

Yayımlanan duyuruda Kızıltepe Madeni’nde son yasal incelemelerin tamamlandığı ve gerekli teknik onayların alındığı, 5,25 kg’lık altın-gümüş karışımından oluşan ilk dorenin dökümünün gerçekleştirildiği ifade edildi. Yapılan açıklamada madende 2017 yılının ikinci çeyreğinde üretimin arttırılması planlandığı da aktarıldı.

Ariana Resources Genel Müdürü Dr. Kerim Şener; “Bu gelişme bütün Ariana ekibi ve kendini bu projenin geliştirilmesine adayan ortağımız Proccea Construction Co. için çok önemli bir başarı. Özellikte projeye katkılarına dolayı ortağımıza, yerel yönetim ve Türk hükümetinin desteklerine teşekkür etmek istiyoruz. Aynı zamanda hissedarlarımıza uzun zamandır gösterdikleri sabır ve hedeflerimize bağlı kaldıkları için ayrıca teşekkür ediyoruz.

Ariana Resources olarak kaynaklarımızı arttırmaya odaklanarak, yapılacak arama ve geliştirme çalışmaları ile projenin değerini daha da arttırmayı hedefliyoruz. Proccea ile süregelen 7 yıllık ortaklığımız süresince aynı hedef doğrultusunda gösterdiğimiz başarılı çalışma, gelecekteki stratejilerimiz için bir sıçrama tahtası olacak. Hissedarlarımızla gelecek aylarda paylaşacağımız gelişmelerden dolayı büyük heyecan duyuyoruz.”  şeklinde açıklamalarda bulundu.

Yaşanan son gelişmeler ile ilgili olarak Proccea Genel Müdürü Deniz Aybars ise; “Ortaklığımız tarafından kurulan ilk altın madeninin tamamlanmasından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Önemli bir dönüm noktasını geride bıraktık ve bundan sonra Ariana ekibi ve finansörümüz Türkiye Finans ile birlikte Kızıltepe’de yapacağımız çalışmalar ile tecrübemizi arttıracak olmaktan dolayı büyük heyecan duyuyoruz.” şeklinde ifadelerde bulundu.

 

 
Anahtar Kelimeler : Kızıltepe,  Zenit  
 
 
 
 
Benzer Haberler
Kızıltepe ve Kızılçukur’dan Dikkat Çekici Sonuçlar Geldi
Ariana Resources ve Proccea Construction ortaklığında kurulan Zenit Madencilik tarafından sürdürülen Red Rabbit Projesi’nin Kızılçukur bölümüne ait sondaj programı sonuçları belli oldu. Ariana…
Ariana, Kızıltepe için ÇED Onayını Aldı
Ariana Resources, Red Rabbit Altın-Gümüş Projesi’nin Kızıltepe Sektörü için hazırlanan ÇED raporunun, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandığını duyurdu. Şirket hazırlanan raporu…
Ariana Resources, Batı Anadolu’daki Kaynak Miktarını Yükseltti
Ariana Resources, İvrindi ve Kızılçukur projelerine ait yeni JORC kaynak tahminlerini yayınladı. Yapılan açıklamaya göre şirket, % 100’üne sahip olduğu İvrindi ve Kızılçukur projelerinde elde edilen sonuçlarla,…
Ariana, Kızıltepe İçin ÇED Raporunu Teslim Etti
Ariana Resources’ın ortak girişim şirketi Zenit Madencilik, Balıkesir Sındırgı’da devam eden Red Rabbit Altın - Gümüş Projesi’nin Kızıltepe Sektörü için hazırladığı Çevresel Etki Değerlendirme…
 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.