Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Ekip Çalışması, Atlas Copco Maden Tekniği Türkiye’ye Muhteşem Sonuçlar Getiriyor
16-02-2017
 
Bu Bir  Haberidir

Atlas Copco Maden Tekniği (MR) Türkiye; uzman olduğu konu satış yapmak olsa da, bir şirketin hayati önem taşıyan varlıklarının satılamayacak unsurlar-yani kurumsal yapı, kültür, itibar, değerler ve çalışanlar- olduğuna inanıyor. Şirket, ekip bilincini benimsemiş bir motivasyonla çalışan takım üyelerinden oluşuyor. Başarılı olmak ve başarıyı sürdürmek için, ekibin her üyesi organizasyonun ortak hedefi doğrultusunda çalışıyor. Yüksek performanslı ekipler kurabilmek için şart olan aidiyet duygusunu sağlamaya odaklanan Atlas Copco’ya güçlü bir ekip çalışması, başarılı kazançları ve olumlu sonuçları doğal olarak beraberinde getiriyor.2016 yılı boyunca madencilik sektörü türlü zorluklarla karşılaşmasına rağmen Atlas Copco Türkiye MR ekibi, pes etmeyen ve sıkı çalışmayı sürdüren bir iş yaklaşımının muhteşem sonuçlar doğuracağını bir kez daha kanıtladı. 

MR Türkiye Ağustos 2016’da, Kuzey Marmara Otoyol projesinde kullanılmak üzere Limak İnşaat’tan SmartROC yerüstü delici makineler için toplu bir paket sipariş aldı. Delici makineler, İstanbul’un Üçüncü Boğaz Köprüsü ile Anadolu yakasını birbirine bağlayacak bu yollarda; taş ocağı uygulamaları, şev kesme ve sağlamlaştırma, kaya bulonlama gibi çeşitli uygulamalar için kullanılacak. SmartROC yerüstü deliciler dünyada bu sınıfta yeralan en yüksek teknoloji ve emniyet standartlarının yanısıra en iyi yakıt verimliliği ve delik kalitesi sunuyor. Limak İnşaat; geçen yıl bir baraj projesinde kullandığı aynı model Atlas Copco delici makinelerin tatminkar performansından ve Atlas Copco ile olan işbirliğine olan güveninden dolayı, bu projede de aynı makinalarla ve markayla çalışmayı tercih etti. 

Atlas Copco MR Türkiye ekibi bu otoyol projesi için sipariş hazırlıkları ve teslimat planları yaparken, diğer bir prestijli proje için, (Dünya’nın en büyük havalimanı olan İstanbul’daki 3. Havalimanı Projesi) inşaat sürecini hızlandırmak üzere, yüklenici firma IGA’dan Kasım 2016’da önemli miktarda Atlas Copco FlexiROC D65 yerüstü delici makine siparişi aldı. Dünyada en yoğun havayolu trafiği üslerinden biri olan ve Avrupa ile Asya arasındaki geçiş köprüsü görevini üstlenen İstanbul’daki bu projenin ilk fazı 2018 yılının ilk yarısında açılacak. Bu gelişme üzerine Atlas Copco delici makineleri bu yılın başından itibaren hızla sevk etmeye başladı. FlexiROC D65; delme operasyonlarında (büyük ölçekli maden ve taş ocağı işletmeleri) üretkenlik ve sağlamlığıyla fark yaratan ve yeni bir bakış açısı getiren, kuyu dibi delme metoduyla 203 mm çapına kadar delik delme kabiliyetli yerüstü deliciler olarak biliniyor. 

MR ekibi; her yıl yaptığı yıl sonu toplantısını planlarken, toplantının “kutlanacak başarılar” listesine iyi bir haber daha eklendi. Ekip, Türkiye’nin en önemli madencilik ve inşaat şirketlerinden olan Cengiz Holding AŞ’den; bakır madeni, tünel ve kara yolu projelerinde kullanılmak üzere 22,2 milyon Euro (210 milyon İsveç Kronu) değerinde bir sipariş aldı. Ekipman; altın, gümüş ve bakır konsantrasyonu içeren yeni bir maden olan Cerattepe’de, mevcut bakır madeni Küre’de ve Adıyaman’daki yeni bakır madeninde kullanılacak. Cengiz İnşaat aynı zamanda, kuzeydoğu Türkiye’de yapılmakta olan yeni Zigana Tüneli’nin havalandırma kuyuları için Raiseboring makinesi (baş yukarı delme makinesi) ve Kuzey Marmara Otoyolu için 13 adet Boomer L2D (yer altı delme makinesi) siparişi de verdi.

Yaşanan gelişmelerle ilgili olarak “Yüksek hedeflerimiz ve başarma arzumuz var. Ekip olarak ‘İyi olan bir şey, hiçbir zaman yeterince iyi değildir’ bilinciyle hep daha ileriyi hedefliyor ve o hedefe doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Ekibimin daima daha ileriye daha hızlı bir şekilde gitmek ve daha iyi olmak için sınırları zorladığını gözlemleyebiliyorum.” diyen Maden Tekniği İş Alanı Genel Müdürü Erdem Tüzünalp sözlerine şöyle devam etti: “Enerjilerini; müşterileri memnun etmeye, sorumluluk almaya ve iş için doğru olanı yapmaya odaklıyorlar. Konuşmak yerine yapan, başaran insanlardan oluşan bir ekibin liderliğini yaptığımı görmek benim için çok etkileyici ve tatmin edici. Kendileri olmaları, diğerlerinin fikirlerine açık olarak sorunları tartışarak çözmeleri, ekip çalışmasının önemini fark etmeleri ve sürekli üstün başarı sergilemek adına motive olmaları için onları daima teşvik ediyorum.

Atlas Copco Türkiye; Kompresör Tekniği, Maden ve Kaya Kazısı Tekniği, İnşaat Tekniği ve Endüstriyel Teknik İş Alanları için çalışan 330 kişilik satış, pazarlama ve servis ekibi ve İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa gibi Türkiye’nin en önemli şehirlerinde yer alan satış ve servis merkezleriyle hizmet vermektedir. 

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Atlas Copco,  3. Havalimanı Projesi,  İstanbul,  FlexiROC D65  
 
 
 
 
Benzer Haberler
Atlas Copco’nun İklim Hedefleri, Birleşmiş Milletler Konferansı’nda Kabul Gördü
Sürdürülebilir verimlilik çözümlerinin lider tedarikçisi Atlas Copco, ürünlerinden ve operasyonlarından karbondioksit salınımını azaltma hedeflerinden dolayı Birleşmiş Milletler (BM)’in iklim…
Atlas Copco “Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü”nü Kutladı
Atlas Copco Türkiye organizasyonu, 28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü'nü çeşitli aktivitelerle kutladı. İş sağlığı ve güvenliğine, çalışanları arasında dikkat çekmek…
Atlas Copco’dan Yeni Enerji Tasarruflu GA 90+-160 Serisi Kompresörler
İstanbul, Eylül, 2014: Atlas Copco, müşterilerinin verimliliğini arttıran ve işletme maliyetlerini azaltmalarını sağlayan en yeni GA 90+-160 serisi yağ enjeksiyonlu vidalı kompresörleri pazara sundu. Patenti Atlas Copco’ya…
Mediterranean Steam Coal Markets 2012
BusinessForum tarafından düzenlenen Mediterranean Steam Coal Markets 2012, 17-18 Eylül tarihlerinde İstanbul Ceylan Intercontinental Otel’de düzenlenecek. Temel olarak “Bölgesel Pazar Kapasitesi ve Tüketim Durumları”,…
Mediterranean, Kızıldağ Projesi’nin % 20 Hissesini Satıyor

Mediterranean Resources, Artvin - Yusufeli’nde bulunan Kızıldağ Projesi’nin (Taç, Çorak ve Çevreli sahalarını kapsıyor) % 20 hissesini yerli şirket Lovet Tekstil Gıda Turizm Org.…

 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.