Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Akçelik Madencilik, Mera Rehabilitasyonunda Örnek Çalışmalarını Sürdürüyor
27-04-2016
 
Bu Bir  Haberidir

Üretim sahalarının rehabilitasyonunu yasal bir zorunluluk olarak görmeyip vizyon haline getiren Akçelik Madencilik AŞ, kömür üretimi amacı ile izin aldığı mera arazisinde madencilik faaliyeti sona erdikten sonra sahanın rehabilitasyonuna başlayarak sektöre örnek oldu. Gerçekleştirilen rehabilitasyon çalışması hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla bir etkinlik gerçekleştiren şirket, yeşillendirerek yeniden doğaya kazandırdığı araziyi etkinliğe katılan heyete tanıttı.

22 Nisan 2016 tarihinde, Tekirdağ’ın Malkara ilçesi, Şahinköy'de bulunan 1.680.000 ton tüvenan kömür zenginleştirme kapasiteli tesislerinin bulunduğu açık işletmede gerçekleştirilen tanıtım toplantısında; daha önceden izinleri alınan 332.072 metrekare mera alanında rehabilitasyon çalışmasına başladığını açıklayan şirket, bu alanın 50.000 metrekaresinin düzeltme, nebati toprak serimi, traktör ile sürümü, tohum atımı ve gübreleme ve bakım işlemi tamamlayarak Mera Geri Dönüşümünü gerçekleştirdiğini duyurdu. 

Tekirdağ Valiliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi yetkilileri ile Kömür Üreticileri Derneği, komşu maden şirketleri ve Tekirdağ ilinde faaliyet gösteren çevre ile ilgili STK'ların temsilcilerinden oluşan kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı etkinlikte mera dönüşümü yerinde izlendi.

247.379 metrekare alan için yeni mera başvurusunu yapan ve halihazırda bakanlık onayını bekleyen şirketin madencilik faaliyetleri ile eş zamanlı olarak mera rehabilitasyonuna devam edeceği öğrenildi.

 

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Tekirdağ,  Kömür  
 
 
 
 
Benzer Haberler
BHP ve Anglo American, Manganez, Alüminyum, Boksit ve Nikel Sahalarını Elden Çıkarıyor
Madencilik devi BHP Billiton aralarında alüminyum, boksit ve nikel sahalarının da olduğu, değeri 18,5 milyar doları bulan sahaları elden çıkarmayı planlıyor. BHP bu satışlardan sonra asıl ilgi alanı olan demir, bakır, kömür…
Turgay Ciner: Maden Sahalarındaki Devlet Tahakkümü Kaldırılmalı!
Ciner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ciner Ankara'da, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) 12'nci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen 'Türkiye Enerji Piyasalarına Yönelik…
Çin’de Grizu Patlaması: 18 Ölü
Çin’de yaşanan maden kazalarına bir yenisi daha eklendi. Ülkenin güneyindeki Guizhou eyalatinde yer alan bir kömür madeninde meydana gelen grizu patlamasında 18 çalışan hayatını kaybetti. Çin resmi…
Peabody Enerji, Macarthur Coal’ın Alımını Tamamladı

Kömür üreticisi Peabody Energy, toplam 5,1 milyar USD karşılığında, Macarthur Coal’ı alma işlemini tamamladı. Böylelikle Peabody Energy, Macarthur’un Coppabella ve Moorvale madenleri…

Avustralya Hindistan’a Yatırım Yapacak

Avustralya’nın Hindistan Yüksek Temsilcisi Peter Varghese tarafından yapılan açıklamaya göre Avustralya, Hindistan’ın Orissa eyaletinde yaklaşık 1,9 milyar USD değerinde yatırımlar…

 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.