Madencilik Türkiye     Madencilik ve Yer Bilimleri Dergisi Abone Giriş         ARŞİV  ANASAYFA  ENGLISH
Mining Tukey Tünel Teknolojisi MT Bilimsel MT Rehber MT Etkinlik MT Mağaza MT Bülten

Akçelik Madencilik, Mera Rehabilitasyonunda Örnek Çalışmalarını Sürdürüyor
27-04-2016
 
Bu Bir  Haberidir

Üretim sahalarının rehabilitasyonunu yasal bir zorunluluk olarak görmeyip vizyon haline getiren Akçelik Madencilik AŞ, kömür üretimi amacı ile izin aldığı mera arazisinde madencilik faaliyeti sona erdikten sonra sahanın rehabilitasyonuna başlayarak sektöre örnek oldu. Gerçekleştirilen rehabilitasyon çalışması hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla bir etkinlik gerçekleştiren şirket, yeşillendirerek yeniden doğaya kazandırdığı araziyi etkinliğe katılan heyete tanıttı.

22 Nisan 2016 tarihinde, Tekirdağ’ın Malkara ilçesi, Şahinköy'de bulunan 1.680.000 ton tüvenan kömür zenginleştirme kapasiteli tesislerinin bulunduğu açık işletmede gerçekleştirilen tanıtım toplantısında; daha önceden izinleri alınan 332.072 metrekare mera alanında rehabilitasyon çalışmasına başladığını açıklayan şirket, bu alanın 50.000 metrekaresinin düzeltme, nebati toprak serimi, traktör ile sürümü, tohum atımı ve gübreleme ve bakım işlemi tamamlayarak Mera Geri Dönüşümünü gerçekleştirdiğini duyurdu. 

Tekirdağ Valiliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi yetkilileri ile Kömür Üreticileri Derneği, komşu maden şirketleri ve Tekirdağ ilinde faaliyet gösteren çevre ile ilgili STK'ların temsilcilerinden oluşan kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı etkinlikte mera dönüşümü yerinde izlendi.

247.379 metrekare alan için yeni mera başvurusunu yapan ve halihazırda bakanlık onayını bekleyen şirketin madencilik faaliyetleri ile eş zamanlı olarak mera rehabilitasyonuna devam edeceği öğrenildi.

 

 

"Bu haber bir Madencilik Türkiye Dergisi haberidir. Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz olarak kopyalanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Kaynak gösterirken "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir."

Anahtar Kelimeler : Tekirdağ,  Kömür  
 
 
 
 
Benzer Haberler
Amasra’da Meydana Gelen Göçükte Çinli Madenci Hayatını Kaybetti
Bartın’ın Amasra İlçesi'nde özel bir şirkete ait kömür ocağında meydana gelen göçükte 1 Çinli madenci hayatını kaybederken, 1 Çinli madenci ise yaralı olarak kurtarıldı. Amasra Tarlaağzı…
Çalışkan Ticaret İflas Erteleme İstedi
Başta kömür ve canlı hayvan ticareti ile 1 milyar liralık ciroya ulaşan Gaziantepli Çalışkan İç ve Dış Ticaret AŞ’nin iflas erteleme istediği öğrenildi. Mahkemenin şirket için tedbir kararı verdiği…
Soma’ya 900 Milyon Dolarlık Yatırım
Kolin İnşaat’ın bünyesinde faaliyet gösteren Hidro-Gen Enerji, rödovans ihalesini kazandığı Soma - Deniş kömür sahasına kuracağı termik santral için lisans başvurusu yaptı. 2012 Ağustos ayında yapılan…
Tübitak ve TKİ’den Kurtarma Robotu

Madenlerde yaşanan kazalar sonrasında olaya hızlı müdahale ve can kaybının azaltılması amacıyla ocaklara kurtarma robotları gönderilecek. TKİ ve Tübitak ortaklığında yürütülen…

Macarthur Coal ‘da Üretim Düştü Ancak Yeni Keşifler Yapıldı

Avustralyalı kömür üreticisi Macarthur Coal, geçen yılın aynı dönemine oranla bu yıl satılabilir kömür üretiminin % 24’ten fazla düştüğünü açıkladı.…

 
Madencilik Türkiye Dergisi Sayıları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
Görüntülemek istediğiniz sayının üzerine çift tıklayınız
facebooktwitterfacebooklinkedin
E-posta listemize kayıt olun
E-Posta : *
Ad : *
Soyad : *
Firma : *
 
Kayıtlarımızda daimi olarak kalabilmeniz için firma bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir.
minerva besson
 


Mayeb
Madencilik Türkiye Dergisi ve www.madencilik-turkiye.com web sitesinde yayınlanan tüm haber ve makalelerin yayın hakları, yayıncı kuruluş MAYEB Madencilik ve Yer Bilimleri Basım Yayın Dağıtım Ltd. Şti.'ye aittir. Haber ve makaleler MAYEB'ten yazılı izin alınmak suretiyle, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Yazıların izin alınmaksızın diğer basılı ve dijital yayın organları tarafından yayınlanması halinde, bu yayın organları hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal işlem başlatılacaktır.

Basılı medyada kaynak gösterimi yazının sonunda "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" şeklinde olmalıdır. Dijital medyada ise "Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi'nden alınmıştır" ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.